FILM

Presentatie Filmgeschiedenis in Vogelvlucht

Vrijdag 20 maart | 19.30 uur

Na de bekende kunstvormen (literatuur, muziek, opera, dans, theater, beeldende kunsten) volgde cinema. Er is waarschijnlijk geen kunstvorm die zo snel en wijdverbreid is aangeslagen als de filmkunst. De drang van de mens om de wereld om hem heen te vangen in bewegend beeld, heeft in relatief korte tijd tot spectaculaire ontwikkelingen geleid met een rijkdom aan speelfilms uit alle delen van de wereld.

Filmkenner Kees Wamelink geeft in vogelvlucht een overzicht van de filmgeschiedenis, van de eerste voorstelling in 1895 tot aan de huidige tijd met AI (Artificial Intelligence).

Verdeeld in 12 decennia vertelt en toont hij van elke periode de belangrijkste ontwikkelingen op gebied van filmische aspecten, maar ook van politieke, culturele en sociale gebeurtenissen die van invloed zijn geweest op films en filmmakers.

Deze presentatie over film is vanzelfsprekend rijk aan beeldmateriaal. Van elk decennium toont Kees beelden van de meest invloedrijke films van die tijd en een fragment van zijn persoonlijke favoriet.

Een avond vol memorabele filmmomenten en wie weet komt jouw favoriete film ook voorbij!

Kees Wamelink is op jonge leeftijd al in de ban van film geraakt. Sinds die tijd zag en ziet hij een schat aan films en verslindt filmboeken en -tijdschriften. Tevens volgt hij cursussen over allerlei aspecten van film o.a. bij het Eye Filmmuseum en Cinema Amstelveen. In 1985 werd hij vrijwillig programmeur bij Filmhuis Lisse en heeft dit tot 2020 gedaan, naast zijn werk als onderwijzer/begeleider bij het basisonderwijs. Daarna verbond hij zich aan Cinema Floralis Lisse en richt zich voornamelijk op de keuze van de speciale filmvertoningen, die hij persoonlijk inleidt. Tevens is hij lid van de programma-commissie van Filmclub Schijndel en programma adviseur bij 2 kleinere filmvertoners in Hillegom en Sassenheim.
Zijn favoriete filmperiode? De jaren ’70, toen nieuwe filmmakers de vrijheid namen om hun creativiteit te uiten in experimentele, spraakmakende films, die de grenzen van het medium flink oprekten.

Geschiedenis Gesproken taal: Nederlands – Lengte 90 minuten

MEER INFORMATIE

Filmtheater Gerrit
Alfons Ariënslaan 1
1422 BP Uithoorn

Standaard filmvertoning: € 11,00
Kinderfilms: € 8,50

Per boeking wordt 1 euro transactie kosten inrekening gebracht.

TICKETS
MEER FILMS

In het hedendaagse Tokio, volgt 'Rental Family' een Amerikaanse acteur (Brendan Fraser) die worstelt om…

De succesvolle veertigjarige dirigent Julia en haar partner hebben een vurige kinderwens. In een exclusieve…

In deze komische feelgoodfilm zet 'Hond' het leven van zijn nieuwe baasje Paul behoorlijk op…

Amsterdam, 1969. In het epicentrum van de hippiebeweging en de thuisbasis van Ajax, vallen huisgenoten…